Ing. Tomáš Voříšek | ENGLISHstay

Rozmluvíme Vás anglicky!
Aneb intenzivní kurzy angličtiny jeden na jednoho 1-1) s rodilými mluvčími v Česku!

ENGLISHstay Vám poskytne během 6 denního pobytu, 70 hodin konverzace a individuální výuky angličtiny s rodilými mluvčími
(1-1 jeden na jednoho / 2-1).

Tento ojedinělý výukový program je zcela přizpůsoben Vašim potřebám a dostane se Vám 100% pozornosti anglicky mluvícího lektora.

Rád bych Vám ve svém příběhu nastínil, proč jsem založil ENGLISHstayintenzivní jazykové pobyty s rodilými mluvčími v Česku. Název trošku napovídá, ale tady je můj celý příběh.

V roce 2015 mi bylo 32, chodil jsem do práce od 7h do 17h, někdy i déle. Jezdil jsem na služebky desítky kilometrů denně, uměl jsem trošku anglicky, ale byl jsem už asi trochu líný, nebo pohodlný, ani nevím. S Luckou jsme cestovali, ale byly to jen dovolené hop sem, nebo tam a zase zpět do práce. Anglicky ale převážně mluvila ona, umí přeci dobře anglicky, tak proč se do toho budu motat.
Tahle práce už mě nebavila, byl jsem unavený a bez nápadu, co budu dělat dát a tak jsem začal koukat i po jiném zaměstnání. Zapnul jsem internet a valil oči, kam se ten svět řítí???

Pozice jako: sales manager, specialista pro zákazníky, obchodní zástupce, nebo asistent…

Nabídek vcelku hodně. Ale všechny pohovory převážně v angličtině??? Tak to jsem teprve začal mít pocit, že mi ujel vlak!.
Představa, která mě děsila snad úplně nejvíc, že zase začnu chodit do jazykovky – jednou týdně 90 min, cvičebnice, domácí úkol, naučit se 10 nových slovíček!

Nebo zkusit soukromé hodiny?
Prosím, neznáte nějakého rodilého mluvčího?
Studijní pobyt v zahraničí? Je to na dlouho a stojí to moře peněz.
Potřebuju to vyřešit tady a teď, chci novou práci!

Kamarád Američan, mi jednou řekl o intenzivním kurzu angličtiny, který je úplně jiný, než jazykový pobyt v Anglii, nebo na Maltě. Žádná škola, učitel, domácí úkoly. Trochu se mi nelíbilo, že musím jet do zahraničí, ale řekl jsem si, že pokud je to intenzivní kurz na jeden týden, už nebudu muset nikdy do jazykovky, tak to musím zkusit! Nemám co ztratit, potřebuju se konečně rozmluvit anglicky. Ty peníze mi tenkrát za týdenní kurz přišly hodně, ale bylo léto, řekl jsem, že jedu hned, než si to rozmyslím!

Když jsem přijel na místo, krve by se ve mně nedořezal. Všichni mluvili jenom anglicky. Kam jsem to přijel? Napřed jsem se držel hodně stranou, ale v jednotlivých hodinách při „one on one“ s rodilými mluvčími, jsem mluvit musel a sám!

Pomalu jsem se oklepal, začal být opravdu nadšený a skamarádil se s ostatními. Konečně jsem našel místo, kde se můžu rychle a efektivně rozmluvit anglicky, už žádná jazykovka, domácí úkoly, stohy učebnic, nové super metody na učení se anglicky, žádné strachy, úzkosti a obavy že mluvím s chybami.

Znáte ten zvuk, když práskne ukazovátko Vaší angličtinářky o školní tabuli? „Voříšek, zase blbě!“ Ještě teď mám husí kůži!
Na kurzu jsem potkal skvělé lidi ze vzdálených koutů světa (Austrálie, USA, Nový Zéland, Velká Británie, Irsko) S většinou rodilých mluvčích se stále osobně přátelíme a navštěvujeme.

Všichni byli příjemně naladěni a maximálně otevřeni pomáhat svojí rodilou angličtinou mojí špatné české angličtině, jen za pomoci jednoduché konverzace. Konečně jsem si přestal připadat trapně, že používám v hovoru „čengliš“ (to když překlápíte věty z češtiny rovnou do angličtiny), prostě jako „hotentot“.

Rodilí mluvčí mi pomohli učesat mojí výslovnost, strávili jsme hodiny nad správným použitím gramatiky. Mluvili jsme snad úplně o všem a na všechna témata. Mluvili, mluvili a zase mluvili!

Moje závěrečná prezentace byla hodně nervózní, nebyl jsem ani v nejmenším schopen mluvit z patra. Ale když jsem těch pár řádků četl a vzpomněl si na úroveň svojí angličtiny při příjezdu na kurz, nedalo se to porovnat s angličtinou při prezentaci. Nakonec mi plný sál všech účastníků zatleskal.

Věděl jsem, že tenhle pocit už chci zažívat prostě pořád!

V ten okamžik už jsem si byl jistý, že to funguje, že už nejsem věčný začátečník a že si sám sobě můžu dovolit mluvit anglicky.
Všechny zábrany jsou pryč a hlavně si můžu konečně v mluvené angličtině důvěřovat.

Teď už nevadí, že dělám chyby a dělám je stále! Ale chybami se přeci člověk učí, pořád se učíme! To mám na kurzu nejraději! I proto se bez manželky Luci, kolegyně Lucie a syna Štěpánka na kurzech rozhodně neobejdu.

Zbourejte svoje bariéry, strachy, obavy a pojeďte si s námi povídat na týdenní jazykový pobyt v Česku, kde se už konečně rozmluvíte anglicky!

Přidejte se k týmu rodilých mluvčích, kteří jsou připraveni opravovat Vaše chyby, probrat všechna Vaše témata a rozšířit Vaše obzory nejen v angličtině!

Přidejte se k nám kliknutím a začněte konverzovat anglicky s rodilými mluvčími hned teď, je to ZDARMA!

A jaká je Váše osobní zkušenost s angličtinou?

Nezdary, trable, nebo úspěchy a příjemné zážitky?
Podělte se o Váš osobní příběh na našem BLOGU www.anglictinavcesku.cz, nejste v tom sami!

Těším se na Vás i Vaše zážitky
Ing. Tomáš Voříšek

https://www.englishstay.cz/wp-includes/fonts/20210523.html