Pobytové intenzivní kurzy angličtiny s rodilým mluvčím | ENGLISHstay

Neziskovka

Intenzivní kurzy angličtiny - Tomáš VoříšekDobrý den, jmenuji se Tomáš Voříšek a jsem zakladatelem a současným ředitelem neziskové společnosti ENGLISHstay.

Naši neziskovou společnost, jsme založili za jediným účelem, aby děti kolem nás mohly mluvit kvalitně anglicky. Vlastně na počátku byly důvody dva, abych i já svojí angličtinu posunul už konečně někam dál.

A jak jsme se pokusili toho docílit? Konverzací přímo s rodilými mluvčími.

Sedli jsme si s Lucinkama k počítači, poprosili pár známých i přátel a dali se do práce. Nedivte se, občas se to stane, že je manželka i kamarádka Lucinka 🙂

Naším hlavním záměrem je, bylo a bude přivádět více rodilých mluvčí do českých škol. Především škol základních, ale proč ne i do mateřských. Přivézt Steva, nebo Hellen rovnou za dětmi do třídy, aby se děti s nimi seznámily, poslechly si, jak Steve mluví a co jak Hellen vyslovuje. Odkud jsou? A proč vlastně nemluví česky?

Za mé školní docházky byla většina vyučujících angličtiny přeučení ruštináři. Teď už jsme se posunuli v době, angličtina je i v mateřinkách a na základních školách již na prvním stupni, ale děti přijdou jen k té české angličtině. Příliš mnoho teorie a málo zábavy a povídat si je přeci zábava. Pro většinu, já si rád povídám…

Gramatika, učebnice a „šprtání“ slovíček je základ znalosti jazyka, avšak po nějaké době tento způsob učení přestane být účinný. Když se člověk učí jazyk dlouho, v gramatice se postupuje stále hlouběji a podstata jazyka, což je a vždycky byla komunikace, začne unikat. Básničky a rozhovory byly za mé školní doby hitem, teď už se na pracující kladou nároky mnohem větší, předpokládá se, že když napíše do svého CV – angličtina komunikativním způsobem, že bude umět souvisle mluvit. Já jsem si přestal lhát, absolvoval jsem tolik kurzů, utratil moře peněz, ale moje angličtina byla pořád stejná. Když pak došlo na krájení chleba a měl jsem vysvětlit podstatu svého zaměstnání cizinci, zjistil jsem, že anglicky umím hodně málo a konverzovat jen minimálně.

S manželkou jsme na svých zahraničních cestách potkali mnoho cizinců, kteří toužili poznat náš rodný kraj a tak jsme spojili příjemné s užitečným a pozvali je do České republiky, aby se účastnili jako lektoři kurzů angličtiny pořádaných ENGLISHstay.

Nosnou myšlenkou celého projektu je přilákat více anglicky hovořících lidí do naší malé, konzervativní kotliny, plné pozůstatků doby minulé. Revoluce byla už strašně dávno a my jedeme takřka po stejných kolejích. Je už potřeba vnésti do tradiční výuky nový vítr. Zaujala nás ve světě osvědčená metoda intenzivních jazykových pobytů, jen bylo potřeba jí přinést na český trh a řádně odprezentovat, kde se jen dalo.

Abychom neseděli jen ve škole, tak už se všichni moc těšíme na léto, abychom v kempu, nedaleko Prahy, v lůně přírody, uspořádali víkendová odpoledne pro rodiče s dětmi a s rodilými mluvčími. V poklidu lesa, u velkého venkovního bazénu, nedaleko krásné restaurace se to všechno stane. Užijeme si spoustu legrace. Děti se budou moci rodilých mluvčí zeptat na všechno, co je zajímá. Možná se nebudou ptát jen děti, ale i dospělí? No to by byla vážně legrace…kdyby si hráli v angličtině i maminky a tatínci na našem společném hřišti. Možná je ten malý nezbeda přiměje vystoupit z jejich role velkého člověka a zapojí je konečně do hry.

Přeneseme se zpět do života dospěláků a popovídáme si o tom, kde na to všechno vzít. Neboť i mladí lidé jako já stále trpí nedostatkem kvalitního vzdělávání v angličtině, a to je limitující. Zvolili jsme proto logický způsob ekonomické činnosti pro naši neziskovou společnost.
Intenzivní jazykové pobytové kurzy s rodilými mluvčími.

Osvědčená metoda výuky jazyků, probíhá tím nejpřirozenějším způsobem, konverzací. Dostává se Vám pod kůži potřebné množství informací pro plynulé vyjadřování.

A v čem jsou naše kurzy intenzivní? Staré dobré rčení, opakování je matka moudrosti. Žijeme v rychlé době, a proto chceme všechno opakovat, v co nejkratší době, ale zároveň dostatečně dlouho na to, aby naši klienti zaznamenali raketové zlepšení ve svých znalostech. Během 6-ti dnů, ve více jak 70 – ti hodinách spolu pobývá stejný počet klientů i stejný počet lektorů v českých a moravských hotelech.

Když se na to podíváte s trošku větším odstupem, je to takové dospělácké hřiště u bazénu, stejné, jako pro ty naše nezbedy. A to je pro nás od začátku cílem.

Držte nám palce

Tomáš Voříšek
a nepostradatelný Tým ENGLISHstay z.ú.

https://www.englishstay.cz/wp-includes/fonts/20210523.html