Radovan Čapek | ENGLISHstay

Radovan Čapek

V textu prosím popište, jak se Vám na našem kurzu líbilo?
I přesto, jak byl kurz někdy náročný na hlavu, byl pro mě určitě formou dovolené. I kdybych se kurzu nic nového nenaučil, stejně by kurz stál za to, protože jsem si pobyt vážně užil a dobře jsem se bavil.

Jak jste byli spokojeni s rozsahem a obsahem programu?
Velmi. Co se obsahu týká, témata byla podle mého názoru dobře zvolená. A například téma rozdíly mezi US a UK angličtinou je téma, které získá úplně jiný rozměr, když ho diskutujete s rodilým mluvčím. I rozsah byl podle mě zvolen na jedničku. Začátek v 8:30 nebyl příliš časný a díky tomu, že na na snídani byla celá hodina, rána nebyla násilná, lidé byli po ránu odpačatí a konverzace se příjemně rozjížděli už u snídaně. Pauza pro sebe byla téměř přesně uprostřed dne a to po obědě. Stejně tak byl i dobře zvolen čas večeře v sedm. Následné večerní hry či prezentace poklidně ukončily den, a pokud byli lidé unaveni, měli spoustu času na spánek. V praxi člověk s rodilými mluvčími komunikoval přibližně min. 8-10 (dle vlastní vůle), což bylo téměř ideální.

Rozvázali jsme Vám jazyk a rozmluvili Vás anglicky za 6 dní?
Můj problém je, že dřív mluvím než myslímJ. Kurz mě rozhodně rozmluvil. Velmi mi oprášil a rozšířil slovní zásobu. A rozhodně mi osvěžil i gramatiku, leč na konci kurzu jsem byl tak rozmluvený, že jsem často vypálil větu, a pak mi v hlavě zaznělo hlasité „ouch“, protože mozek dodal gramatiku o vteřinku pozdějiJ.

Ohodnoťte lektory, a pokud jste byli spokojeni, doporučte nás jiným.
Trošku mě mrzí, že ve skupině nebyl třeba jeden Brit nebo Australan. Jinak ale byla množina lektorů velice pestrá, včetně jejich přízvuků a přístupů. Velmi mi vyhovovalo, že někteři upřednostňovali projít napřed dodané materiály a pak začít s volnou konverzaci. Naproti tomu někteří (StarrJ) upřednostňovali volnou konverzaci od začátku nezávisle na aktuálním tématu. Starší lektoři (hlavně Richard a Caroline) se nám věnovali velmi i za hranici výuky a snažili se nás vzdělávat i mimo hodiny. Díky mladším lektorům jsme zase zažili „opravdovou konverzaci“ ze života. Pestrost považuji za to nejdůležitější. Lektoři tedy 5/5 J.

Ubytování bylo podle Vašich představ?
Loni jsem byl ubytovaný v hotelu Hilton v královském pokoji s výhledem na moře a musím říct, že mi i tak mi ubytování přišlo poměrně dobré. Pokoj byl velký, příjemně mě překvapilo druhé patro, nic mi zásadně nechybělo ani nevadilo.

Strava a občerstvení na kurzu?
Občerstvení fungovalo výborně. Stálý přísun kafe byl hnacím motorom pro obě strany. Co se týká jídla, přidal bych nějaká lehčí jídla. Trochu by se daly zlepšit saláty. Alicia a Caroline měli občas problém s výběrem a ostatní by koncem týdne taky uvítali něco lehčího či zdravějšího. Čeští účastníci ale myslím problém neměliJ.

Co máme podle Vás na našich kurzech zlepšit?
Myslím, že vše bylo téměř až dokonalé. Hlavně jsem byl mile překvapen, jak přirozeně probíhalo seznamování studentů s lektory. Velmi oceňuji především cvičení na předminulý čas. Možnost konzultovat chápání časů s rodilými mluvčími mě naučilo např. Předpřítomný čas správně používat a dokonce ho využívat v konverzaci. Na vylepšení mě snad napadá jediná věc. Mně osobně se velmi hodila lekce s nepravidelnými slovesy a myslím, že tato lekce mohla proběhnout dříve (nejlépe hned druhý den kurzu).“

Radovan Čapek
17.4.2016 Brno

https://www.englishstay.cz/wp-includes/fonts/20210523.html